فرآیند آغاز

در این فرآیند تشخیص داده می شود که آیا پروژه جدیدی باید آغاز شود یا اینکه باید مرحله یا فاز بعدی پروژه فعلی آغاز شود.

ورودی های فرآیند آغاز

  1. شرح محصول

اسناد شرح محصول در جهت جمع آوری ویژگی های محصول یا خدماتی می باشد که پروژه آنها را بوجود می آورد.

بسیاری از پروژه ها بصورت انجام کار طی انعقاد قرارداد بین سازمان و پیمانکار انجام می گیرد. تحت چنین شرایطی، شرح اولیه محصول معمولا توسط تحویل گیرنده آن محصول تهیه می شود.

همچنانکه پروژه پیش می رود جزئیات بیشتری درباره محصول یا خدمات پروژه حاصل می شود.

  1. برنامه استراتژیک

از آنجائیکه اهداف استراتژیک سازمان مجری پشتیبان تمام پروژه ها می باشد، بنابراین برای دستیابی به این اهداف باید برنامه استراتژیک در تصمیمات مربوط به پروژه مد نظر قرار گرفته شود.

  1. معیارهای انتخاب پروژه

معیارهای انتخاب پروژه معمولا با توجه به شرایط مخصول پروژه تعریف می شوند و می توانند طیف وسیعی از ملاحظات مدیریتی را پوشش دهند.

  1. اطلاعات گذشته

این اطلاعات حاصل از نتایج عملکردها و تصمیمات اتخاذ شده در فازها و مراحل قبلی پروژه می باشند و می توانند در تایید یا بررسی هر مرحله از پروژه مورد استفاده قرار گیرند.

 

فرآیندهای مدیریت محدوده پروژه

فرآیند

آغاز

فرآیندبرنامه ریزی محدوده پروژه

فرآیند تعریف محدوده پروژه

فرآیند ممیزی محدوده پروژه

فرآیند کنترل تغییرات محدوده

ورودی ها

 

ورودی ها

 

ورودی ها

 

ورودی ها

 

ورودی ها

 

ابزارها و تکنیک ها

 

ابزارها و تکنیک ها

 

ابزارها و تکنیک ها

 

ابزارها و تکنیک ها

 

ابزارها و تکنیک ها

 

خروجی ها

خروجی ها

خروجی ها

خروجی ها

خروجی ها

 

 

/ 6 نظر / 32 بازدید
صابري (ديدمهندسي)

سلام، ايجاد سيستمی برای ثبت اطلاعات امری مهم است که متاسفانه در ايران نديده‌گرفته‌می‌شود.

kerpy

با سلام و تبریک سال نو سعي آن داريم تا با همكاري گروهي كارشناس زمينه هاي اجرائي شركتهاي صنعتي را براي گرفتن ISOهاي مختلف به صورت بسته هاي نرم افزاري تهيه و عرضه و در گامي ديگر خود مجري آن باشيم. از افرادي محترم و جواني كه مايل به همكاري با مهارتهاي زير باشند دعوت به همكاري مي گردد. 1- مهارت در توليد نرم افزار مشتري پسند 2- تسلط كامل به APQP -MSA و ... 3- تسلط كافي به آديت فرايند و محصول 4- مهارت در توليد و پشتيباني وب سايت -منتظر تماستان هستيم

محمدرضا

سلام.ممنون مطالب جالبی بود. درباره ارزش بدست آمده نياز به راهنمائی و مطالب بيشتری دارم کمکم کنيد

پايگاه جامع مهندسي صنايع ايران(IEIR)

با عرض ادب / پس از مدتها تلاش در جهت تاليف و تدوين اطلاعات ، سرانجام به فضل پروردگار ، پايگاه جامع مهندسي صنايع ايران (گسترده‌ترین سايت مهندسي صنايع در ايران) را بر روي سرور پرشين بلاگ بنا نهاديم ؛ در ايجاد اين سايت و صفحات بي‌شمار تو در توي آن از سي و سه وبلاگ پرشين ‌بلاگ - به عنوان يكي از مطمئن‌ترين و مردمي‌ترين ارائه دهنده خدمات اينترنتي در کشور - بهره برده‌ايم . اينك برآنيم به ياري تمامي عزيزان پرتلاش حوزه مهندسي صنايع ، در جهت شناساندن فراگير و اي بسا غنافزايي داده‌هاي پايگاه برآييم ؛ بدين‌وسيله از شما – به عنوان عضوي از جامعه مهندسي صنايع كه در عرصه محيط مجازي قابل اتكايش يافته‌ايم – دعوت مي‌گردد با نگاه نافذ خود ، ويرايشي بر داده‌هاي اين بانك اطلاعاتي مهندسي صنايع بنماييد و ايده‌ها و انديشه‌هاي خود را با ما در ميان بگذاريد و با قرار دادن لينك اين پايگاه در سايت خود – و صد البته قرار گرفتن لينك شما در پايگاه – گامي ارزشمند در راستاي ارتقاي دانش مهندسي صنايع در كشور عزيزمان برداريم / اين پايگاه جامع ، متعلق به تمامي مهندسين صنايع ايران است و ما دست شما را به گرمي مي‌فشاريم / با سپاس بسيار / مديريت پايگاه

من به دنبال رابطه استراتژي با بودجه بندی می گردم اگر اطلاعاتی داريد لطفا کمکم کنيد .